Od marca bieżącego roku klasy 1-3 podjęły akcję wolontariatu polegającą na tzw. „Adopcji na odległość”. Stało się to dzięki współpracy z rodzicem klasy 2b, który umożliwił spotkanie z wolontariuszem, który odwiedza kontynent Afryki, a konkretnie wioskę Laare. Akcja rozpoczęła się od cyklu spotkań, podczas których wolontariusz przedstawił dzieciom prezentację, poświęconą życiu dzieci w afrykańskich wioskach.

Nawiązaliśmy kontakt z Fundacją księdza Orione, która zajmuje się pomocą dla dzieci z najuboższych regionów świata. Zaproponowano nam możliwość adopcji na odległość. Zaadoptowaliśmy dziewczynkę w wieku pięciu lat – Justę Mukiri.

Opis sytuacji rodzinnej:

W rodzinie jest czwórka dzieci. Mieszkali w wynajętym domu, teraz mają swoją chatkę, którą wybudował ojciec. Posiadają kawałek pola, które jest kamieniste i trudne do uprawy. Mama zajmuje się dziećmi, ojciec oprócz uprawy pola stara się również znaleźć pracę dorywczą. Sytuacja rodziny jest bardzo trudna, dlatego kiedy zapoznaliśmy się w jakiej sytuacji jest rodzina, postanowiliśmy wszystkie dzieci włączyć do projektu adopcji na odległość. Dzięki temu będziemy mogli zapewnić całej czwórce wyżywienie, opiekę medyczną a także opłaty szkolne.

Adoptując na odległość zobowiązaliśmy się na comiesięczne wpłaty 70zł przez okres 12 miesięcy. Po tym czasie możemy adopcję kontynuować, bądź zakończyć.  Mamy już pierwsze sygnały od rodziców klasy 1-3, aby adopcję kontynuować. Ta dziewczynka może liczyć tylko na nasze hojne serca.