Przejdź do treści Przejdź do menu

POMAGALSCY

to my :)

 

 

 

 

7 października 2019 r. odbyła się inauguracja XVI edycji "Pól Nadziei". Uroczystość ta zgromadziła wielu uczniów wraz z nauczycielami. Nabożeństwu przewodniczył ks. Biskup Piotr Greger. Następnie głos zabrali przedstawiciele władz miasta Bielska-Białej oraz Prezes Hospicjum p. Grażyna Chorąży.

Na samym końcu uczniowie otrzymali cebulki żonkili, które posadzą przy swoich szkołach na znak solidarności z osobami cierpiącymi i umierającymi na nowotwory.

11 października członkowie Szkolnego Wolontariatu "Pomagalscy" na czele z Panią Dyrektor Joanną Klimunt zasadzili przed szkołą żonkile na znak solidarności z ludźmi cierpiącymi i umierającymi na nowotwory. Tym samym rozpoczęliśmy Ogólnopolski Program "Pola Nadziei".

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt została zorganizowana zbiórka karmy i koców dla schroniska Reksio.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w akcję.

W dniach poprzedzających uroczystość Wszystkich Świętych nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta", która ma na celu uwrażliwienie młodych osób na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego regionu czy miejscowości.

W ramach Szkolnego Koła Wolontariatu odbywa się akcja pt. "Przeczytaj mi bajkę". Uczniowie ze starszych klas czytają bajki młodszym uczniom. Niejednokrotnie używają przy tym wykonane przez siebie rekwizyty. Tym razem uczennice czytały książkę pt. "Niesamowite przygody zaginionych skarpet".

Od marca bieżącego roku klasy 1-3 podjęły akcję wolontariatu polegającą na tzw. „Adopcji na odległość”.

Stało się to dzięki współpracy z rodzicem klasy 2b, który umożliwił spotkanie z wolontariuszem, który odwiedza kontynent Afryki, a konkretnie wioskę Laare.

Akcja rozpoczęła się od cyklu spotkań, podczas których wolontariusz przedstawił dzieciom prezentację, poświęconą życiu dzieci w afrykańskich wioskach.

Nawiązaliśmy kontakt z Fundacją księdza Orione, która zajmuje się pomocą dla dzieci z najuboższych regionów świata. Zaproponowano nam możliwość adopcji na odległość. Zaadoptowaliśmy dziewczynkę w wieku pięciu lat – Justę Mukiri.

18 grudnia uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu "Pomagalscy" wraz z opiekunami odwiedziło pacjentów z Hospicjum Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Przedstawili oni Jasełka. Następnie wraz z podopiecznymi zaśpiewali kolędy. To był niezwykły czas, który głęboko zakorzenił się w naszych myślach i sercach. Ta wizyta wielu z nam uświadomiła,że warto pomagać bezinteresownie innym ludziom.

 

18 grudnia 2019 roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami odwiedził Dom Pomocy Społecznej w Komorowicach. Wszystkim rodzicom, nauczycielom i dzieciom, którzy przyłączyli się do akcji Świąteczna Paczka z całego serca dziękujemy.

 

20 grudnia 2019 roku uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu "Pomagalscy" przedstawili Jasełka. Wcielili się oni w role pastuszków, kolędników, aniołów, kapłanek, żony Heroda oraz Świętej Rodziny: Maryi, Józefa i Dzieciątka Jezus. Przedstawienie przypomniało nam jeszcze raz, że mały Jezus przychodzi do każdego z nas z nadzieją, wiarą i miłością. Po Jasełkach Pani Dyrektor Joanna Kilmunt złożyła wszystkim życzenia świąteczna, a ksiądz Tomasz Błahut zwrócił uwagę na prawdziwą głębię Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu pomagają! W jaki sposób? Najprostszy!! Pomoc przy śniadaniu lub obiedzie, mycie naczyń, spacer z siostrą, sadzenie kwiatów czy wreszcie przygotowanie kolacji dla rodziców z okazji rocznicy ślubu to pomysły "Pomagalskich" na włączenie się w akcję "Dzień Dobrych Uczynków". Dobro wraca podwójnie!!