"Dobre duszki" to my - to hasło przewodnie 4 gromady zuchowej działającej przy naszej szkole. Gromadę prowadzi drużynowa Aneta Wochnik. Zbiórki odbywają się w poniedziałki w godz. 16.15- 17.45 w harcówce. Zuchy należą do ZHP i kultywują jego tradycje. "Dobre duszki" skupia zuchów w wieku 6-10 lat. Zbiórki to doskonała okazja do wspólnej zabawy, ale również kształtowania takich wartości jak: uczciwość, prawdomówność, odwaga oraz ciągłej pracy nad swoim charakterem. Na zbiórkach zdobywamy sprawności zuchowe. Nasza gromada wciąż się rozwija i to co najlepsze, jeszcze przed nami!

DZIEŃ FLAGI

Zuchy doskonale wywiązały się z zadania, którym było wykonanie polskiej flagi i zrobienia sobie z nią zdjęcia. W efekcie powstał piękny kolaż. Tym sposobem nasza gromada z dumą zaprezentowała się wśród innych gromad zuchowych.

MISTRZ ORIGAMI

Origami to dobry sposób na nudę. Zuchy wykonywały składanki płaskie i przestrzenne. Powstały prawdziwe cudeńka.

ZNAWCY LITER I CYFR

Zuchy zdobywają sprawność "Znawcy liter"oraz "Znawcy cyfr". Popatrzcie, w jaki sposób zilustrowali litery i cyfry. Są naprawdę bardzo kreatywni.

SPRAWNOŚĆ „KUCHCIKA”

To sprawność zespołowa, którą zuchy zaczęły zdobywać jeszcze w szkole, a skończyły w domu. Skoro kuchcik, to musi umieć gotować. Wspólnie piekliśmy ciasteczka, a każdy z osobna przygotował swoją ulubioną potrawę i ułożył do niej przepis. Ponadto każdy zuch musiał przygotować choć jedną zdrową potrawę wg. przepisu. Wszyscy wykonali zadania i otrzymali sprawność.

"WIELKANOCNY BARANEK"

To dobry czas na zdobywanie sprawności indywidualnych przez zuchy. "Wielkanocny baranek" to jedna z nich. Jej zdobycie wymagało od zuchów wykonania wielu zadań: zrobienia ozdób świątecznych, przygotowania potrawy, przeprowadzenia eksperymentów związanych z jajkiem czy też wesołych obchodów Lanego Poniedziałku. Zobaczcie sami!

29 LUTY - IMIENINY ZUCHA

Co cztery lata zuch ma swoje imieniny. W tym roku obchodziliśmy je w rytmach hiszpańskich. Zuchy wykonywały różnorodne zadania np. : rysowały autoportret tak jak słynna hiszpańska malarka - Frida Cahlo, przygotowywały pyszne tortille, rozbijały pinetę wypełnioną cukierkami. Oczywiście "gwoździem programu" był bal. A największą atrakcją dla zuchów było nocowanie na podłodze na karimatach w śpiworach. Szkoda, że następne Imieniny Zucha dopiero za cztery lata.

ANDRZEJKI!

Zuchy zorganizowały Andrzejki. Były wróżby i świetna zabawa.

SPRAWNOŚĆ STASIA I NEL!

Pierwsze miesiące w nowym roku szkolnym i harcerskim upłynęły nam pod znakiem zdobywania sprawności  zespołowej „Stasia i Nel”. Wyruszyliśmy w podróż do pięknej Afryki, poznawaliśmy afrykańską przyrodę, malowaliśmy ją na kamieniach oraz bawiliśmy się w gry, w które grają nasi rówieśnicy z Czarnego Lądu. Przyrządziliśmy afrykański deser – pieczone banany. Z książek podróżniczki Martyny Wojciechowskiej dowiedzieliśmy się, jak żyją dzieci w Afryce i poznaliśmy wiele ciekawostek o afrykańskich zwierzakach. Wykonaliśmy piękne prace, które widzimy poniżej.

ZACZYNAMY ZUCHOWĄ PRZYGODĘ!

Spotkanie w nowym roku szkolnym i zuchowym rozpoczęliśmy od wspólnej zbiórki zuchów i harcerzy. Było ognisko i pyszne kiełbaski. Dzieciaki wzięły udział w grze francuskiej, a gwoździem programu było przekazanie najstarszych zuchów do drużyny harcerskiej. Z żalem żegnamy nasze zuchy...i czekamy na nowe!